Biskupství Královohradecké

19. ledna 2006 v 12:25 | Mitmensch |  Biskupství
BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ
Biskupství založeno bulou papeže Alexandra VII. ze dne 10. 11. 1664.
Katedrála:
Svatého Ducha
Patroni:
Sv. Klement, sv. Jan Nepomucký
Sídelní biskup:
Mons. Dominik Duka OP 24. královéhradecký biskup (1998)
Pomocný biskup:
Mons. Josef Kajnek (1992)
Emeritní biskup:
Mons. Karel Otčenášek arcibiskup (1998)
Základní údaje:
Rozloha: 12 270 km2
Obyvatel: 1,255 mil.
Katolíků: 307 tis.
Vikariátů: 12
Farností: 447
Kněží: 225 z toho řeholních: 51
Kostelů a kaplí: 1 008
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bohuslav Novák Bohuslav Novák | 21. února 2008 v 14:55 | Reagovat

Otče biskupe, velmi mě zklamala vaše reakce na volbu prezidenta naši republiky v kat. týdeníku. Často se mluví o krátké paměti českého národa, ale já vidím, že krátkou paměť může mít i biskup, kterého si jinak velmi vážím. Copak jste opravdu zapomněl, kdo byl největším polistopadovým odpůrcem všeho církevnío, zvláště katolického v naší zemi? Václav Klaus není dobrým prezidentem.Církevní představitele by neměli preferovat diplomacii před pravdou. Promiňte, ale tentokrát jsem už nemohl mlčet,zklamání je hodně bolestné. Přejí a vyprošují vám pro příští politické vystupování, silnou přímluvu kardinála Tomáška. Stále ve velké úctě k jednomu z nástupců apoštolů ---  Bohuslav Novák farář  Kravaře

2 Vratislav Preclík Vratislav Preclík | E-mail | 8. června 2010 v 10:58 | Reagovat

Krásná a poutavá byla oslava 90.tých narozenin pana arcibiskupa Mons. Karla Očenáška, kterou nám v pátek dne 4. června 2010 přinesla přímým přenosem televize NOE z katedrály Svatého Ducha a z královéhradeckého náměstí. Bohužel ani přítomnost nynějšího prezidenta (kterého pan konferenciér uvedl vzpomínkou na druhou volbu T.G. Masaryka prezidentem republiky v roce 1920, právě v době, kdy se Karel očenášek narodil), ani přítomnost dalších vzácných hostí, zpěv nejen zpěvačky Lucie Bílé nestačil k tomu, aby se o této krásné akci zmínily aspoň ve zprávách veřejnoprávní sdělovací prostředky. Nicméně televizi NOE za tento přímý přenos, za nádherného podvečerního počasí (prvního v tomto zatím deštivém roce) velmi děkujeme stejně tak, jako si pana Arcibiskupa Karla Očenáška, s nímž jsme se setkávali také při vzpomínce na Jana Masaryka vždy v březnu v Černínském paláci,hluboce vážíme.
               V. Preclík
místopředseda Masarykova demokratického hnutí

3 Vratislav Preclík Vratislav Preclík | E-mail | 8. června 2010 v 12:36 | Reagovat

Panu arcibiskupovi Mons. Karlovi Otčenáškovi ještě jednou hodně zdraví, boží požehnání a vše nejlepší. (Omluvte prosím překlep v jeho jménu v dopoledním dnešním komentáři se vzpomínkou na dobu 1966-1986, kdy jsme zvonili panu světícímu biskupovi pražskému, později panu Františku kardinálu Tomáškovi na zvony Zikmund, Václav a Marii-Jana Křtitele v pražské katedrále Sv. Víta, Sv. Václava a Sv. Vojtěcha - tedy i vzpomínka na tohoto vzácného arcibiskupa pražského). Bohu díky.
Vratislav Preclík, místopředseda Masarykocva demokratického hnutí

4 Vratislav Vratislav | E-mail | 9. dubna 2012 v 21:42 | Reagovat

V dnešní pondělí velikonoční tichá vzpomínka na pana arcibiskupa Mons. Karla Otčenáška a krásná setkání s ním.
Vratislav - Praha

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama